Të nisësh diçka nga zero është shumë herë më e thjeshtë se të rinisësh pas një shkatërrimi të madh. Historia e vërtetë e një skuadre të madhe si Manchester United! Skuadra me moshën më të re në histori, të quajtur “Busby Babes”, që kanë fituar ndonjëherë Ligën Angleze. Janë quajtur heronj, luftëtarë dhe mbi të gjitha, frymëzim. Dhe jo vetëm për futbollin!
Tragjedia ajrore e vitit 1958 i mori jetën 8 lojtarëve kryesorë të “Busby Babes”. Me punën dhe guximin e trajnerit Xhimi Mërfi, skuadra rindërtohet në një kohë rekord dhe vazhdon rrugën në nder të klubit.

Trailer: Youtube

Vlerësimi sipas IMDb: 6.4/10

Shiko Shkarko

Netu

Shkarko Direkt

Vid.ag

Upfile

Openload

Uptobox

Vivo.sx

Filepup

Openload

Openload

Vidto

1Fichier

Happystreams

VideoMega

TheVideo