Jeta e disa të rinjve, të cilët futen në Kolegjin e Ushtarëve dhe më vonë transferohen në Vietnam. Një vëzhgim i një prej ushtarëve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i cili tregon efektet çnjerëzore që lufta e Vietnamit kishte tek ushtarët e tjerë, që nga stërvitja e tmerrshme deri tek lufta e përgjakshme rrugëve të Vietnamit.

Trailer: Youtube

Vlerësimi sipas IMDb: 8.3/10

Shiko Shkarko

Netu

Shkarko Direkt

Vid.ag

Upfile

Openload

Uptobox

Vivo.sx

Filepup

Openload

Openload

Vidto

1Fichier

Happystreams

VideoMega

TheVideo