Katër herë i nominuari për Oscar Ed Harris, i nominuari për Oscar Saoirse Ronan dhe Colin Farrel luajnë në këtë sagë epike rreth mbijetesës nga regjizori gjashtë herë i nominuar për Oscar Peter Weir. I frymëzuar nga një histori e vërtetë e jashtëzakonshme, The Way Back nis më 1940 kur shtatë të burgosur tentojnë të pamundurën: të arratisen nga një burg i dhunshëm siberian. Kështu nis një udhëtim i pamundur prej 4,500 miljesh drejt lirisë përgjatë terrenit më të pamëshirshëm të botës.
Trailer: Youtube

Vlerësimi sipas IMDb:7.3/10

Shiko Shkarko

Estream

Upfile

Vidlox

Uptobox

Vidto

ClicknUpload

 TheVideo.Me

  Upload