Filmi është një përshtatje shumë e suskesshme e romanit “bestseller” të autorit suedez, Stieg Larsson, i cili trajton një histori mbërthyese dhe plot të papritura. Historia ka në qendër gazetarin e rrënuar Mikael Blomkvist (i luajtur nga ylli i Hollivudit, Daniel Craig), i cili investigon mbesën e humbur të një pasunari që prej 40 vjetësh. Në këtë mision të paparashikueshëm ai do të ndihmohet nga një hakere e re kompjuterash, plot tatuazhe dhe pirsing.

Trailer: Youtube

Vlerësimi sipas IMDb: 7.8/10

Shiko Shkarko

Netu

Shkarko Direkt

Vid.ag

ClicknUp

Openload

Uptobox

Vodlocker

Filepup

Geupload

Geupload

Vidto

1Fichier

Bestreams

VideoMega

TheVideo