Kur 13-vjeçari Kajl Vogel zbulon një valixhe të Luftës së Dytë Botërore që i përket gjyshit të tij, Bad, të gjithë i thotë Kajlit për ta çuar atë përsëri në vend. Për fat të mirë, ai i injoron urdhrat. Edhe pse Bad kurrë nuk ka folur për luftën, ai e gjen veten në arritjen e një marrëveshje me nipin e tij: Kajl mund të zgjedhë tre suvenire, dhe Bad do të tregojë atij historinë prapa secilit suvenir. “Memorial Day” jo vetëm që na merr në një udhëtim në të kaluarën e komplikuar të Badit gjatë kohës së luftës, por edhe në të ardhmen e Kajlit. Ndërsa të dy ndajnë përvojat e tyre në luftë, ata kuptojnë se sa ajo ditë magjike në verandë ndikoi jetën e tyre.

Trailer: Youtube

Vlerësimi sipas IMDb:6.1/10

Shiko Shkarko

Vidto

Shkarko Direkt

Netu

Uploadx

Azcloud

Openload

Openload

Upfile

Stream

1Fichier

VideoMega

Uptobox